איך לקבל ב GMAT לפחות 700 כולל או 45 כמותי?

ואפתח בהידעתן. הידעתן שממוצע GMAT של המתקבלות והמתקבלים ל MBA בסטנפורד וב-וורטון הוא בהתאמה 733 ו 722? הידעתן שאפילו כדי להתקבל ל MBA בתל אביב צריך GMAT כמותי של 45 לפחות? ובכן הנה חמישה טיפים שיעזרו לכם לקבל את ציון GMAT הגבוה ביותר שאתן יכולות.


  1. קחו מספיק זמן ללמוד. כמה זמן לוקח ללמוד ל GMAT? כמו כמעט כל דבר אחר, זה תלוי. מה שכן, אנשים לוקחים בממוצע 150 - 200 שעות כולל הכל (120 - 150 שעות לכמותי בלבד). זה אומר משהו כמו 15 שעות שבועיות כפול 12 שבועות למידה או אפילו 20 שעות כפול 10 שבועות. יש כאלה שעושים את זה בפחות מזה, אבל הם לא רבים. אז תעשו לעצמכם טובה ותכננו מספיק זמן מראש כדי שלא תתקעו ותתבאסו ברגע האחרון. זה נכון לכולם, אבל בעיקר למי מכם שעובד במשרה מלאה ומתכנן להמשיך לעשות זאת לצד הלמידה למבחן. האם אתם יכולים להתחייב ל 15 - 20 שעות למידה בשבוע? קראו עוד: טיפים להצלחה ב GMAT כמותי

  2. לבד או לא לבד? זאת השאלה. או לפחות אחת השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם בבואכם להתחיל ללמוד ל GMAT. יש מי שיכולה ללמוד לבד לחלוטין ולקבל 700 פלוס במכה הראשונה, אבל מעשרים שנות נסיוני, זה לא הרוב המכריע. כולנו צריכים לפעמים קצת הכוונה, קצת מוטיבציה וקצת מי שיתן לנו בראש. לכן אני מציע שתי צורות להתכונן ל GMAT - בלמידה עצמית עם מערכת למידה אונליין מצוינת, או בשיעורים פרטיים אחד-על-אחד אונליין (הכוללים גם את מערכת הלמידה). קראו עוד: מבחן GMAT - מועדים והרשמה

  3. אל תמרחו זמן לפני שמתחילים ללמוד. לא מעט אנשים מתקשרים אליי כדי לברר על הכנה למבחן ואז אומרים לי אני אתחיל ללמוד לבד ואז נלמד ביחד. אין לי שום דבר נגד ללמוד לבד כמו שקראתם בסעיף הקודם, וזה אפילו יכול להיות מאוד מתאים לאנשים מסויימים. פשוט מה שקורה הרבה פעמים זה שאנשים לוקחים שבועות כדי להמרח על ללמוד חוקים בגאומטריה או את נוסחאות הכפל המקוצר או את כללי התחביר באנגלית, וזה מבלי שהם יודעים מה מזה חשוב ומה פחות. בנוסף הם לא משלבים את הלמידה של הבסיס עם תרגול שאלות מבחן מתאימות וכך מבזבזים זמן יקר לריק. הכנה נכונה למבחן כולל שילוב של כמה ערוצים במקביל - בנייה של הבסיס עם תרגול שאלות מבחן ואחר כך עבודה על מבחני דמה פלוס המשך בסיס ותרגול שאלות. ככה עובדים יעיל. קראו עוד: מבנה מבחן GMAT - מה הולך שם?

  4. זהו את נקודות החולשה שלכם. חבל לבזבז זמן על דברים שאתם כבר עושים טוב, אבל אנשים באופן טבעי נוטים ללכת ולעבוד על דברים שהם כבר טובים בהם כי זה יותר כיף מאשר לשפר את הצדדים החלשים. זה טבעי אבל לא תורם לציון הסופי, כי מהדברים שאתם טובים בהם לא יכולות לצמוח עוד הרבה נקודות. אתם חייבים לזהות את נקודות החולשה שלכם - נושאים שאתם לא סגורים על הבסיס שלהם, קריאה מהירה מדי של השאלות בלי ניתוח של הדברים לפני שאתם מנסים לפתור, פתרון מבחני דמה בלי שיש לכם אסטרטגיית זמן (pacing), ואלה רק כמה מהדברים שאנשים נופלים עליהם. לא מצליחים לזהות לבד את נקודות החולשה שלכם? אולי זה זמן להתייעץ עם איש נחמד עם קרחת וזקן. קראו עוד: ספר GMAT כמותי חינם!

  5. אל תוותרו על מבחני דמה (סימולציות). אמנם לקמצנים שביניכם אני מציע גם מסלול למידה עצמית לחודש שאינו כולל גישה לסימולציות (מסלול ביבי), אבל למי מכן שרוצה ציון מפוצץ על המכה הראשונה, כמעט אי אפשר לעשות את זה בלי 5 - 6 מבחני דמה טובים. באתר GMAT עצמו יש לכם שני מבחני דמה חינמיים, אבל זה בדרך כלל לא מספיק, ומבחנים נוספים שם הם יקרים שלא לצורך. בדקו אפשרויות נוספות. בכל מקרה, המבחן עצמו הוא הרבה יותר מהבסיס של המתמטיקה והאנגלית ומי שרק לומד בסיס וגם מי שמתרגל המון אבל לא עובד עם זמן ולא עובד עם פרקים שלמים בדרך כלל נופל בנסיון הראשון. רק דרך עבודה עם סימולציות תוכלו לתרגל את הדברים כמו שהם במבחן האמיתי. הדבר נכון בעיקר לפרקים הכמותי והמילולי של GMAT, שהם לא רק ממוחשבים אלא גם אדפטיבים ונוראיים באופן כללי.


עד כאן חמישה טיפים להצלחה במבחן GMAT. רוצים להתייעץ? צרו קשר. אני כאן בצ׳אט ואני בווטסאפ ואני במייל אז אל תגידו לא ידענו. כל הפוסטים שלי על מבחן GMAT נמצאים כאן וקבוצת לימודים בחו״ל שלי נמצאת כאן, אז בואו ובואו.

 avi@yulzari.net  | 054-4768478 | תל-אביב

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon

© כל הזכויות שמורות לאבי יולזרי, 1999 - 2018. השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש. בעת הזנת כתובת המייל לטובת קבלת מבחן לדוגמה או בעת הרשמה לאתר תצורפ/י לרשימת התפוצה שלי, שאני לא שולח דרכה (כמעט) כלום. ניתן בכל עת לבקש להסיר את עצמכם מהרשימה במייל אליי או בלחיצה על כפתור ה״הסר״ בדואר שמתקבל דרך הרשימה. טל״ח.