מבחן GMAT: כל מה שצריך לדעת ב 2021

יש שינויים במבחן GMAT אונליין החל מאפריל 2021, אז אל תגידו לא ידענו.

מבחן GMAT (ראשי תיבות של Graduate Management Admission Test) הוא מבחן אדפטיבי וממוחשב, כולו בשפה האנגלית, אשר בו משתמשים בתי ספר למנהל עסקים ברחבי העולם ככלי עזר לסינון מועמדים לתואר שני במנהל עסקים (MBA).


מבחן מותאם (אדפטיבי) ממוחשב - מה זה?

מבחן GMAT הינו מבחן מותאם. מבחן מותאם ("אדפטיבי") ממוחשב כשמו כן הוא: המחשב מתאים את המבחן אליך, בהתאם לתשובות שענית. את המבחן תתחיל עם שאלה ברמת קושי בינונית. במידה והצלחת לענות נכונה, השאלה השנייה תהיה מעט יותר מאתגרת. היה והצלחת גם בשאלה השנייה, שאלה מספר שלוש תהיה אף היא במעט קשה יותר. כמובן, שגם ההיפך הוא הנכון. המחשב ימשיך כך עד שתגיע לסוף הפרק ויקבע את רמת ההצלחה שלך בנושא.

מבנה מבחן GMAT

מבחן GMAT כולל ארבעה חלקים, שהסדר המקורי שלהם הוא כתיבת חיבור (Analytical Writing Assessment), הגיון אינטגרטיבי (Integrated Reasoning, או בקיצור IR), חלק כמותי (Quantitative) ואחרון (חביב?) – חלק מילולי (Verbal). כיום ניתן לבחור בתחילת המבחן לשנות את סדר ההופעה הנ״ל של ארבעת חלקי המבחן, כאשר שתי אפשרויות סידור נוספות הן לשים את הכמותי והמילולי (או המילולי והכמותי) לפני החיבור וחלק ה IR (מומלץ בחום). כיום (נכון לינואר 2021) ניתן להבחן ב GMAT גם מהבית (מה שנקרא GMAT Online או GMAT Home Edition). בגרסה הביתית המבחן כולל שלושה חלקים בלבד - אין חיבור - ואין אפשרות לבחור את סדר הופעת החלקים, אשר מופיעים תמיד בסדר קבוע (כמותי, אנגלית, IR).

בתי ספר למנהל עסקים בחו"ל (ובעיקר בארה"ב) דורשים את הציונים בכל ארבעת החלקים, בעוד שבארץ מרבית האוניברסיטאות והמכללות מסתפקות בחלק הכמותי. מבחן ה GMAT הוא, כאמור, מבחן אדפטיבי (בחלקו). משמעות הדבר היא שמבחן GMAT מתאים את עצמו לרמתו של הנבחן. משום כך, אין שני מבחני GMAT זהים. בשיעורי ההכנה למבחן ה GMAT נרחיב על החשיבות (הרבה) של ההכרות עם המודל האדפטיבי ונגזרותיו – אין סיכוי לקבל ציון גבוה במבחן מבלי לפתח אסטרטגית פתרון בחינה המתחשבת במודל האדפטיבי.המשיכו לקרוא: מבנה מבחן GMAT


הרשמה למבחן GMAT בישראל

עלות הבחינה היא 250$, מחיר אחיד בכל העולם. את הבחינה ניתן לבצע פעם אחת כל 16 יום, וסך הכל עד חמש פעמים בתקופה של 12 חודשים.

יום הבחינה הגיע - למה עלי לצפות?

בישראל, לפני המבחן תידרש להציג תעודה מזהה באנגלית, רצוי דרכון. לפני שתתחיל את הבחינה, תקבל מהבוחן חמישה דפים אשר ישמשו אותך כדפי טיוטא לחישובים. כמו כן, תקבל כלי כתיבה לרישום על דפי הטיוטה. אם מילאת את כל הדפים, תוכל לבקש מהבוחן שיחליפם עבורך בדפים ריקים. אם אתם נבחנות מהבית, תצטרכו להוריד את הדפדפן המעצבן של המבחן מבעוד מועד ולהצטייד בלוח מחיק וטוש מחיק לטובת טיוטה - אין אפשרות להשתמש בדפים במבחן הבית.

מבחן GMAT לעומת פסיכומטרי - מה ההבדל?

מבחן GMAT זה לא פסיכומטרי, למרות שיש לשני המבחנים האלה נקודות דמיון. מעבר לעובדה שמבחן GMAT כתוב כולו באנגלית, הוא גם מבחן ממוחשב - אדפטיבי (או באנגלית CAT = Computer Adaptive Test). מדובר במבחן שמשנה את קושי השאלות בהתאם לתשובות שלכם ובנוי כך שהוא מאתגר כל נבחן בהתאם לרמה שלו. המבחן מחפש את נקודת הכשל שלכם, כדי לדעת מהי הרמה שלכם. מכאן, שככל שאתם עונים על יותר שאלות נכון, קושי השאלות עולה. הזמן, כמו שאמר אהוד בנאי, ממשיך ללכת. אל תדאגו: אני אלמד אתכם איך להתמודד עם הקונפליקט המובנה הזה.


קישורים חשובים

מועדי מבחן גימט

הרשמה למבחן ג'ימט

תוכנת GMATPREP

קורס GMAT אונליין מעולה

#GMAT #StudyinUS #US #MBA #לימודיםבארהב #מנהלעסקים #תוארשני

 avi@yulzari.net  | 054-4768478 | תל-אביב

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon

© כל הזכויות שמורות לאבי יולזרי, 1999 - 2018. השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש. בעת הזנת כתובת המייל לטובת קבלת מבחן לדוגמה או בעת הרשמה לאתר תצורפ/י לרשימת התפוצה שלי, שאני לא שולח דרכה (כמעט) כלום. ניתן בכל עת לבקש להסיר את עצמכם מהרשימה במייל אליי או בלחיצה על כפתור ה״הסר״ בדואר שמתקבל דרך הרשימה. טל״ח.