top of page

!וולקאם

טיפים למבחן דולינגו (Duolingo English Test)

עודכן: 26 באוג׳ 2021

אמל״ק: לאף אחד אין כוח למבחן דולינגו, אבל לפעמים צריך לעשות אותו. רוצים להצטרף לקורס דולינגו המזורז שלי שיסביר לכם בפגישה אחת משוגעת כל מה שצריך לדעת על המבחן? דברו איתי. הצטרפתם כבר לקבוצת לימודים בחו״ל שלי בפייס? לא?! לא?!!! אז קדימה קדימה.אבל תחילה הודעה חשובה! קורס דולינגו (Duolingo) הראשון מסוגו בארץ יוצא לדרך ממש בקרוב. רוצים פרטים? השאירו לי הודעה כאן באתר או מייל שלחו לי ווטסאפ עכשיו. ומיד!

מבחן דולינגו

היי גיבורות, הגעתם לכאן כי חיפשתן בגוגל מה זה לעזאזל מבחן דולינגו ששמעתן שעליכן לעבור. ובכן, מדובר במבחן רמת אנגלית כשפה זרה שנולד ב 2018. הודות למגפת הקורונה האהובה על כולנו יותר אוניברסיטאות בארץ ובעולם מאפשרות למועמדים ללימודים אצלן להבחן בדולינגו כחלופה למבחני TOEFL, IELTS, אמי״ר ואמיר״ם.


על מבנה המבחן וכל מה שצריך לדעת מהצד הזה כתבתי כבר בבלוג הזה, אז למה שלא תסורו לשם ותקראו?


ועכשיו על איך לעזאזל מתכוננים למבחן דולינגו.


הכנה למבחן דולינגו

איך מתכוננים למבחן דולינגו / קורס דולינגו


  1. הכירו את מבנה המבחן כאמור, כתבתי כבר בעבר על מבנה המבחן, אבל בתמצית שוב - מדובר במבחן ממוחשב ואדפטיבי שאורכו ברוטו שעה, מתוכה 45 דקות החלק עם השאלות עליהן מבוסס הציון שלכם. החלק הזה כולל שאלות מעשרה סוגים, חמישה סוגים נפוצים יותר (3 - 7 שאלות מכל סוג כזה) וחמישה סוגים נפוצים פחות (1 - 3 שאלות מכל סוג כזה). סדר השאלות וגם רמת הקושי שלהן אינם קבועים מראש, אלא משתנים לאורך המבחן בהתאם לתשובות שלכם. המבחן מתחיל משאלות בדרגת קושי קלה-בינונית ומשם מתחיל להרים (בשאיפה) או להוריד (😱😱😱) את הרמה ואת הציון המשוער שלכם על פי התשובות שאתם נותנים, ולכן תהיו ילדים טובים ותתחילו עם תשובות נכונות.

  2. בצעו את מבחן דולינגו לדוגמה שיש באתר המבחן משום שדולינגו הוא מבחן חדש יחסית, אין הרבה חומרי לימוד והכנה למבחן. באתר המבחן יש מיני מבחן לדוגמה שאמנם אינו אדפטיבי ולא כולל את כל סוגי השאלות שיש במבחן האמיתי, אבל כן יתן לכם תחושה של המבחן והערכת ציון.

  3. הגדילו את אוצר המילים שלכם זה אולי נשמע טריוויאלי, אבל זה לא. זה כל כך לא 🙄. תמיד אנשים מופתעים מכך שלקראת מבחן רמת אנגלית כדאי לשפר את אוצר המילים כמה שיותר. במבחן דולינגו הנושא הזה חשוב במיוחד - יש שני סוגי שאלות שמבוססים נטו על אוצר מילים. בסוג אחד תקבלו רשימת מילים ותתבקשו להקליק על המילים האמיתיות מביניהן, ובסוג שני יהיה אותו דבר רק שאת המילים תשמעו במקום לקרוא. איך מגדילים אוצר מילים בזמן יחסית קצר? קראו את הבלוג הזה שלי ופתחו חשבון בקוויזלט.

  4. קראו אנגלית. באמאשלכם קראו אנגלית גם זה דבר שמכה אנשים בתדהמה. לקרוא אנגלית?! לאאאאאאא. אז כן, אין כמו לקרוא כתבות באנגלית ומאמרים באנגלית כדי לשפר ים של דברים באנגלית - ניסוח ותחביר והבנה של רצף רעיוני ובהירות בכתיבה. לא תופתעו לשמוע שבאתר שלי יש ים המלצות קריאה כדי שלא תצטרכו לחפש לבד.

  5. שמעו אנגלית ודברו אנגלית כדי לשפר את ההבנה שלכם משמיעה ואת ההגיה שלכם. הקשיבו לפודקסטים וצפו בחדשות באנגלית ובסרטים וסדרות ללא תרגום (או עם כתוביות באנגלית בלבד). נסו לשים לב לדרך שבה הדוברים הוגים את המילים ולחקות אותם. דברו אנגלית בלבד עם בני המשפחה שלכם ועם חברים שלכם ועלו להם על העצבים כל כך עד שתשארו ללא בני משפחה וחברים.

  6. קבלו עזרה כמו תמיד, לא קל לעשות הכל לבד. לפעמים אפשר לפתור בעיות בקלות אם מסתייעים באנשי מקצוע מתאימים wink wink nudge nudge say no more. כך למשל, שמעתי על קורס דולינגו קצר ולעניין שמסביר לכם כל מה שצריך כדי לעבור מבחן דולינגו ולקבל ציון במבחן דולינגו שישמח את בני המשפחה והחברים שפעם היו לכם. רוצים פרטים? שלחו לי הודעה כאן באתר או ווטסאפו אותי

איך מתכוננים למבחן דולינגו

טיפים ליום המבחן

  1. אל תמהרו לכל משימה יש את ההנחיות שלה ומגבלות הזמן שלה. הכירו את ההנחיות ואת מגבלות הזמן עבור כל סוג שאלה (אני כמובן מדבר על זה בהרחבה בקורס דולינגו) ונצלו את הזמן כמו שצריך. אם יש זמן לתכנן תשובה, השתמשו בו.

  2. תכננו היטב בשאלות מסוג write about a photo, speak about a photo ו speak on a short topic יש לכם זמן להתכונן לפני שאתם צריכים להתחיל להשיב. אל תתחילו לנסח תשובה בזמן הזה, כי לא תספיקו וחבל. נצלו את הזמן כדי לחשוב בגדול על מה אתם רוצים לומר ועל הסדר שבו תרצו לומר או לכתוב את הדברים.

  3. נסו להיות מרוכזים הדבר נכון במיוחד בשאלות מזן type what you hear שבהן אתם שומעים משפט וצריכים להקליד אותו. אפשר אמנם לשמוע את המשפט עד שלוש פעמים, אבל אל תבזבזו את ההשמעות האלה לחינם.

  4. בדקו את התשובות שלכם לפני שאתם לוחצים נקסט כמובן בהנתן שנשארו לכם כמה שניות על השעון, אל תמהרו לעבור לשאלה הבאה. השתמשו בזמן שנותר כדי לבדוק את התשובה ולנסות ולאתר שגיאות כתיב, פסיקים חסרים ועוד.

 

זה כל מה שצריך לדעת פחות או יותר על הכנה למבחן דולינגו. מזכיר שקורס דולינגו (Duolingo) הראשון מסוגו בארץ יוצא לדרך ממש בקרוב. רוצים פרטים? השאירו לי הודעה כאן באתר או מייל שלחו לי ווטסאפ עכשיו. ומיד! הצטרפתם כבר לקבוצת לימודים בחו״ל שלי בפייס? לא?! לא?!!! אז קדימה קדימה.0 תגובות

Comentários


!וולקאם

bottom of page