מבחן דואולינגו - Duolingo English Test: מה זה?


מבחן Duolingo

מבחן האנגלית של דואולינגו - Duolingo English Test (או בקיצור DUO) הוא מבחן ממוחשב אדפטיבי (בחלקו) להערכת רמת אנגלית. המבחן הוא מתחרה חדש יחסית למבחנים הותיקים TOEFL, IELTS ו PTE. כמו אחיו הגדולים, מבחן DUO בודק את יכולות הנבחן בקריאה, כתיבה, שמיעה ודיבור. בשונה מאחיו הגדולים, מבחן DUO הוא כאמור מבחן שחלקו אדפטיבי, כלומר סדר השאלות אינו קבוע מראש ומשתנה בהתאם לתשובות שנותן הנבחן. יתרון גדול של DUO על שאר מבחני רמת האנגלית הוא שניתן לעשות את המבחן מהבית ולא צריך לכתת רגליכם או מכוניתכם למרכז הבחינות ולהדבק בקורונה. איך עושים את המבחן מהבית? פשוט נרשמים באתר המבחן וניתן לעשות את המבחן בכל זמן שתרצו במהלך 90 הימים שלאחר ההרשמה.המבחן כולל חמישה סוגי שאלות בחלק האדפטיבי שלו: השלמות מילים, זיהוי מילים משמיעה, זיהוי מילים מקריאה, הכתבה והקראת טקסט. מכל סוג תקבלו בין 3 ל 7 שאלות. חוץ מחמשת סוגי השאלות בחלק האדפטיבי של המבחן, המבחן כולל גם ארבע משימות כתיבה ושלוש משימות דיבור. ועתה לחדשות בהרחבה. 


שאלות השלמות מילים (Word Completions)

בכל שאלה כזו תקבלו טקסט קצר בן ארבעים מילים בערך, כאשר חלק מהמילים חתוכות ואתם רואים רק את ההתחלה שלהן. אתם תתבקשו להשלים את המילים החתוכות, תוך שאתם נסמכים על ההקשר. 


שאלות זיהוי מילים משמיעה ומקריאה (Yes/No Vocabulary) 

בכל שאלה כזו המחשב ישמיע / יראה לכם קבוצה של מילים - חלקן אמיתיות וחלקן מומצאות - ואתם תתבקשו לסמן את המילים האמיתיות. הכתבה

בכל שאלה כזו תשמעו משפט או קטע קצר ותצטרכו להקליד אותו בדיוק המרבי. ניתן לשמוע את הקטע עד שלוש פעמים ויש לכם דקה (כולל השמיעה) לסיים לכתוב את הטקסט ששמעתם.


הקראת טקסט 

מדובר בשאלות הבוחנות יכולות קריאה ודיבור. בכל שאלה כזו תקראו משפט מהמסך ותתבקשו להקריא אותו תוך כדי שאתם מקפידים על קצב נכון, הפסקות במקומות הנכונים והגיה נכונה של המילים. משימות דיבור ארוכות 

בסוף החלק האדפטיבי של המבחן תקבלו ארבע שאלות כאלה - אחת היא משימת תיאור תמונה, שתיים נוספות הן משימות דיבור עם שאלה כתובה ואחרונה היא משימת דיבור עם שאלה מוקראת. 


משימות כתיבה ארוכות 

ארבע שאלות כתיבה: שלוש משימות של תיאור תמונה וכתיבת דעה. 


ומה עכשיו?

מוזמנים לבלוג שלי, בו תוכלו למצוא המון מידע על כל מבחני רמת האנגלית - TOEFL, IELTS, PTE ו DUO. אם אתם רוצים עזרה בהכנה לאחד המבחנים האלה, קבעו לנו שיחת יעוץ חינם ובואו נדבר על זה. ולא לשכוח:


 avi@yulzari.net  | 054-4768478 | תל-אביב

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon

© כל הזכויות שמורות לאבי יולזרי, 1999 - 2018. השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש. בעת הזנת כתובת המייל לטובת קבלת מבחן לדוגמה או בעת הרשמה לאתר תצורפ/י לרשימת התפוצה שלי, שאני לא שולח דרכה (כמעט) כלום. ניתן בכל עת לבקש להסיר את עצמכם מהרשימה במייל אליי או בלחיצה על כפתור ה״הסר״ בדואר שמתקבל דרך הרשימה. טל״ח.