top of page

!וולקאם

ציון GMAT: כל מה שצריך לדעת על הציונים בגרסה החדשה של המבחן

בפוסט הזה אני כותב על הסקאלה החדשה של ציון GMAT שהגיעה עם הפורמט החדש של המבחן, GMAT Focus.


ציון GMAT והכנה ל GMAT

הידעת? מתחילת 2024 מבחן GMAT מגיע בפורמט חדש ומקוצר המכונה GMAT Focus (ג׳ימט פוקוס). בפוסט הזה אדבר על הציונים במבחן ג׳ימט על רקע כמה מהמיתוסים המקיפים את תהליך הקבלה ל-MBA - וכיצד בתי ספר משתמשים בציון GMAT בתהליך הערכת מועמדים. אז אם אי פעם שאלתם את עצמכם, "האם זה נכון ש...", תמצאו את כל התשובות כאן.


ציון GMAT Focus

מבחן הקבלה לניהול בוגרים הוחלף כעת בבחינה חדשה קצרה וגמישה יותר: הגרסה המכונה GMAT™ Focus Edition. עם המבחן החדש הזה מגיעה מערכת ניקוד חדשה. אם אתה שוקל לקחת את מהדורת ה-GMAT Focus, חשוב להבין מה המשמעות של ציון מבחן ה-GMAT החדש שלך, איך הוא משתווה לציונים בבחינה הישנה או לציוני מבחן ה GRE המקביל, וכיצד ניתן להשוות אותו לציונים הממוצעים של בתי ספר לעסקים עבור סטודנטים שהתקבלו.


מערכת הניקוד של GMAT Focus Edition

תגידו שלום למספר העגול הישן והנחמד של 800, שהיה עד סוף שנת 2023 ציון GMAT המושלם. מהדורת ה-GMAT Focus מציגה טווח ניקוד חדש ומנג׳ס שנע בין 205 ל- 805 נקודות. הציונים בבחינה החדשה עדיין ניתנים במרווחים של 10 נקודות, כך שהציון שלך יסתיים ב-5, כדי להבדיל מהציונים בבחינה הישנה יותר, שהסתיימו באפס. מכיוון שציוני GMAT תקפים לחמש שנים לאחר מועד המבחן ותכניות MBA מכבדות אותם לתקופה זו, המועמדים יכולים לבחור להגיש ציון מהבחינה הישנה (למי שנבחן בין 2019 ל 2023). עבור בתי ספר, זה אומר שהם יקבלו וישוו תמהיל של ציונים ממועמדים שונים בשנים הקרובות. שיטת הניקוד החדשה הזו, כאשר ציוני ה-GMAT החדשים מסתיימים בחמש, היא דרך נוחה להבחין ביניהם.


ציון GMAT Data Insights

מה יש בציון שלך ב-GMAT Focus Edition?

חשוב לציין שבעוד שהציונים עשויים להיראות דומים, הם מייצגים אלמנטים שונים במבחן, רמות ביצועים וכישורים שונים.


ציון GMAT מילולי

הכל על האחוזונים של ציון GMAT החדש

על פי ג׳ימט "מכיוון שסולמות הציונים וגם התפלגות סולם הציונים השתנו, לא ניתן להשוות ישירות את הציונים הכוללים או ציוני הסעיפים מגרסה קודמת של הבחינה למהדורת GMAT™ Focus Edition." במקום זאת, כדי להבין את הציונים שלך, חשוב להשוות את הביצועים שלך באמצעות אחוזונים. בעוד שטווח הניקוד והמרווחים השתנו, דירוג האחוזון נשאר עקבי.


דירוגי האחוזון מצביעים על אחוז הנבחנים שקיבלו ציון נמוך יותר משלך בחלק מסוים של המבחן או במבחן כולו. לדוגמה, ציון כללי של 605 נמצא באחוזון ה 75%, כלומר גבוה מהציונים שמקבלים שלושה רבעים מכל הנבחנים האחרים בחמש השנים האחרונות. ועדות הקבלה לבתי ספר למנהל עסקים (תכניות MBA) השתמשו זה מכבר באחוזונים כדי להעריך ולהשוות את ציוני המועמדים וימשיכו לעשות זאת. באתר המבחן תוכלו לראות טבלאות של התפלגות הציונים כדי לראות היכן הציון שלך נופל.


תרשים אחד מראה לך את הציון והאחוזונים הממוצעים עבור הציון הכללי, ותוכלו גם לעיין בטבלאות ניקוד עבור שלושת חלקי המבחן כדי להשוות את הביצועים שלך לנבחנים אחרים בכל תחום. שימושי גם הוא טבלת ההמרה של GMAT ל-GMAT Focus Edition. טבלת ציוני GMAT זו מאפשרת לך להשוות את התוצאות שלך בבחינה החדשה לציונים הישנים.


ציון GMAT כמותי

כפי שמוצג במדגם חלקי זה של ציונים מהתרשים, ציוני Focus Edition בדרך כלל נמוכים מציוני GMAT ישנים. כך למשל, ציון של 700 בג׳ימט הישן (אחוזון 90, כלומר הציון שרק אחת מעשר נבחנות מקבלת ממנו ומעלה) מקביל לציון חדש של 655. הציון החלומי של 730 בפורמט הקודם (אחוזון 97) מקביל ל 695 בגרסת הפוקוס החדשה. זה אומר ש(כמעט) אין דבר כזה יותר ציונים של 700 ומעלה בג׳ימט החדש, ושציונים של 655 ומעלה הם כבר חזקים מאוד, כמו שהיו פעם ציונים של 700 ומעלה.


לקוראים המכובדים שמתעניינים במבחן ג׳ימט לטובת קבלה לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטאות בארץ, למשל אוניברסיטת תל אביב, העברית, בר-אילן או בן גוריון, כמו בעבר גם עכשיו תצטרכו להציג רק את ציון החלק הכמותי. הדרישה הנוכחית (מרץ 2024) בתל אביב ובעברית היא לציון כמותי של 79 לפחות (כאמור בסקאלה של 60 עד 90 נקודות אפשריות). זהו ציון די גבוה אבל לא מאוד גבוה שיושב באחוזון ה 59, כלומר כשלושה מכל חמישה נבחנים מקבלים מתחת לציון הזה, אבל שניים מכל חמישה מקבלים ממנו ומעלה.


השוואת ציון ג׳ימט פורמט ישן מול חדש

השוואת ציון GMAT שלך לממוצע המתקבלים

כמובן, הדבר החשוב שתרצו לדעת הוא כיצד הציון שלכם ב-GMAT Focus Edition משתווה לציונים הממוצעים של תלמידים שהתקבלו בבתי ספר היעד שלכם. ועדות קבלה משתמשות לעתים קרובות בציוני GMAT ממוצעים כמדד להערכת מועמדים, ורוב בתי הספר מפרסמים בפומבי את הממוצע הזה, יחד עם טווח הציונים המקובלים, כחלק מפרופיל הכיתה המתקבל מדי שנה. יש בתי ספר שאוהבים לחלוק את המספרים האלה כאות לסלקטיביות שלהם, וזה כן נותן תחושה מסוימת של רמת הכיתה אליה אתה מבקש להצטרף.


עם זאת, אין תשובה חד-משמעית למה מהווה ציון תחרותי. עדות קבלה מעריכות מועמדים בצורה הוליסטית. ניסיון העבודה שלך, כישורי המנהיגות, ההישגים האקדמיים והתכונות האישיות שלך ממלאים תפקיד משמעותי בתהליך הקבלה יחד עם ציון GMAT שלך. ועדות קבלה מעטות מאוד מציבות רף של ציון GMAT תחתון מוחלט כחתך בעת קבלת החלטות קבלה. זה אומר שאמנם חשוב לדעת את הציונים הממוצעים בבתי ספר היעד שלך כדי לתת לך מושג איפה אתה עומד, אבל לא צריך להגזים עם זה.


הכנה לג׳ימט זה רק אבי יולזרי

שוב, המרות האחוזון מתרשים הניקוד יהיו בעלות ערך כאן. כדי להשוות את ציון GMAT Focus Edition שלך, חפש את הציון הממוצע עבור כל אחד מבתי הספר היעד שלך באתר בית הספר; אם אינך יכול למצוא אותו שם, עיין בדירוג תוכניות MBA אמין המפרסם מידע זה. לאחר מכן, השתמש בטבלת הציונים של GMAC, הנקראת גם טבלת קונקורדנציה, כדי לתרגם את הציון הזה לאחוזון, ועשה את אותו הדבר עבור הציון שלך.


לדוגמה, ה-GMAT הממוצע של וורטון לכיתה של 2025 היה 728, מה שמתורגם לאחוזון ה-99. אם הציון שלך הוא 685 במבחן החדש, אולי נראה שאתה הרבה מתחת לממוצע, אבל אתה עדיין באחוזון ה-97 - לא כל כך מתחת ליעד. אתה יכול להשתמש בתהליך דומה כדי להשוות את הציון שלך לציוני GRE ולאחוזונים.


קורס ג׳ימט כמותי

אסטרטגיות למקסום ציון GMAT שלך

לשינויים במבחן ובמערכת הניקוד יש השלכות על האופן שבו אתם מתכוננים למבחן - ואיזה מבחן אתם ניגשים: מהדורת הפוקוס או ה-GRE שקוצר גם הוא לאחרונה. כמו תמיד, יש לי המון עצות איך להחליט על זה ואיך להתכונן. בזמן ההכנה לג׳ימט זכור שציון ה-GMAT שלך הוא רק חלק אחד בפאזל הקבלה. יועצות הקבלה המומחיות שלנו יכולות לעזור לך לשתף את הסיפור המלא שלך עם ועדת הקבלה כדי לתת להם את התמונה המלאה של החוזקות והמטרות הייחודיות שלך. שלחו לי הודעה או קבעו איתי שיחת יעוץ חינם כדי שנבדוק יחד כיצד אנו יכולים לעזור. ובהצלחה בהכנה לג׳ימט!

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentários


!וולקאם

bottom of page