top of page

!וולקאם

משימת כתיבה מס׳ 2 במבחן IELTS: חיבור דעה (דוגמה)

עודכן: 6 ביוני 2019

היי! מתכוננים למבחן IELTS? בפוסט הזה אתן דוגמה לתשובה טובה (אם כי לא מושלמת, ראו ההערות בהמשך) לשאלה השניה בחלק הכתיבה של מבחן IELTS. למי מכם שלא יודע, חלק הכתיבה של IELTS הוא החלק השלישי במבחן ומגיע לאחר חלקי השמיעה והקריאה. חלק הכתיבה כולל שתי משימות כתיבה - הראשונה היא כתיבת מכתב (בפורמט general training) או דו״ח מסכם של מידע (בפורמט academic) ואילו השניה בשני הפורמטים היא כתיבת חיבור דעה, שצריך לכלול לפחות 250 מילים (אין צורך ביותר מ 300) והזמן שאנחנו שואפים להקצות (מתוך השעה שיש לנו סך הכל לשתי משימות הכתיבה) הוא כארבעים דקות.


 

רוצים להצליח ב IELTS (או ב TOEFL)? הצטרפו לקורס IELTS (או TOEFL) האינטרנטי שלי, המתקיים (כמעט) כל חודש וכולל את כל מה שצריך לדעת כדי לעבור בהצלחה את המבחן. רוצים עוד פרטים ו/או להרשם לקורס הקרוב? שלחו לי הודעה כאן למטה או ווטסאפ עכשיו! 

והנה השאלה:


You should spend about 40 minutes on this task.

Write about the following topic:


Increasing the price of petrol is the best way to solve growing traffic and pollution problems.

To what extent do you agree or disagree?

What other measures do you think might be effective?


Provide reasons for your answer. Include relevant examples from your own knowledge or experience.

Write at least 250 words.


 

לאחר כל פסקה אכתוב כמה מילים של ניתוח. השאלה היא מסוג agree / disagree, אבל גם מסוג direct question וגם multiple part question. בשאלות עם שני חלקים (לרוב אין יותר משניים) כמובן שצריך להתייחס בתשובתכם לשני חלקי השאלה. לפני התשובה, חשוב להזכר בשלבים בכתיבה, ובעיקר את השלב הקריטי ביותר - שלב התכנון. אוקיי, עכשיו כשנזכרתם, נמשיך.

 

והנה התשובה (267 מילים).


פסקת פתיחה:


There is no doubt that traffic and pollution from vehicles have become huge problems, both in cities and on motorways everywhere. Solving these problems is likely to need more than a simple rise in the price of petrol.


פתיחה טובה כמו זו צריכה לכלול שני משפטים בסך הכל - אחד שמציג לקורא את השאלה במילים שלכם ושני שמציג את עמדתכם בקצרה.


 

פסקת גוף מס׳ 1:


While it is undeniable that private car use is one of the main causes of the increase in traffic and pollution, higher fuel costs are unlikely to limit the number of drivers for long. As this policy would also affect the cost of public transport, it would be very unpopular with everyone who needs to travel on the roads. But there are various other measures that could be implemented that would have a huge effect on these problems.


חשוב: המשפט הראשון של כל פסקה בגוף החיבור הוא מעין כותרת לפסקה ולכן צריך להעביר לקוראים שלכם בבהירות במה תעסוק הפסקה. כל השאר הוא הרחבה של אותו משפט. בפסקה הזו הכותבת מעלה טענה הגיונית - מיסוי הדלק ייקר גם את מחיר הנסיעה בתחבורה הציבורית ולכן יפגע גם בנוסעי התחבורה הציבורית ולא בהכרח יפחית את הנסיעה ברכב פרטי. הפסקה מסתיימת במשפט transition, כלומר כזה שיוצר מעבר חלק לפסקה הבאה.


 

פסקת גוף מס׳ 2:


I think to tackle the problem of pollution, cleaner fuels need to be developed. The technology is already available to produce electric cars that would be both quieter and cleaner to use. Persuading manufacturers and travellers to adopt this new technology would be a more effective strategy for improving air quality, especially in cities.


בפסקה זו התייחסות לחלק השני של השאלה - אילו צעדים יעזרו לפתור את בעיית התלות ברכב הפרטי. הכותבת מציעה לעודד מעבר לרכב חשמלי. השימוש ב ״I think״ בתחילת הפסקה מיותר - המקומות היחידים בהם עלינו להשתמש בגוף ראשון הם בפתיחה ובסיכום כאשר אנחנו מציינים את העמדה שלנו בשאלה, וגם אם אנחנו משתמשים בדוגמה אישית בגוף התשובה. כל שאר הדברים שאנחנו כותבים צריכים להיות מוצגים כטענות כלליות.


 

פסקת גוף מס׳ 3:


However, traffic congestion will not be solved by changing the type of private vehicle people can use. To do this, we need to improve the choice of public transport services available to travellers. For example, if sufficient sky trains and underground train systems were built and effectively maintained in our major cities, then traffic on the roads would be dramatically reduced. Long—distance train and coach services should be made attractive and affordable alternatives to driving your own car for long journeys.


עקרונית אפשר להסתפק גם בגוף הכולל שתי פסקאות, אבל אם זה מתאים אפשר גם ללכת על שלוש, כפי שעשתה הכותבת כאן. בפסקה הזו היא מציינת שמעבר לרכב חשמלי אמנם מפחית זיהום אבל לא את עומס התנועה ולכן יש לעבור כמה שיותר לתחבורה ציבורית (שמעת, ישראל כץ?)

 

פסקת סיכום:


In conclusion, I think that long-term traffic and pollution reductions would depend on educating the public to use public transport more, and on governments using public money to construct and run efficient systems.


פסקת הסיכום, כמו הפתיחה, צריכה להיות קצרה מאוד ויכולה לכלול משפט אחד בלבד שמתמצת את העיקר של כל מה שחפרנו בו בחיבור שלנו.

 

רוצים להצליח ב IELTS (או ב TOEFL)? הצטרפו לקורס IELTS (או TOEFL) האינטרנטי שלי, המתקיים (כמעט) כל חודש וכולל את כל מה שצריך לדעת כדי לעבור בהצלחה את המבחן. רוצים עוד פרטים ו/או להרשם לקורס הקרוב? שלחו לי הודעה כאן למטה או ווטסאפ עכשיו!

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


!וולקאם

bottom of page