top of page

!וולקאם

מבחן GMAT מילולי: איך עושים את זה לעזאזל?


ג׳ימט מילולי

בין שאתם בשלבי התחלה בלמידה שלכם ל GMAT מילולי ובין שאתם כבר אחרי מבחן אחד (או יותר) וחייבים לשפר את הציון המילולי שלכם, הפוסט הזה הוא בשבילכם - ריכזתי בו מקורות למידה שונים לחלק המילולי של מבחן GMAT.


הפרק המילולי של מבחן GMAT הוא אחד מארבעה חלקים במבחן - האחרים הם הפרק הכמותי, פרק החיבור ופרק ה IR (Integrated Reasoning). הפרק המילולי - כמו גם הפרק הכמותי ב GMAT - הוא אדפטיבי, כלומר קושי השאלות אינו קבוע מראש ומשתנה בהתאם לתשובות שלכם. בפרק המילולי יש 36 שאלות (ב 65 דקות). השאלות הן משלושה סוגים, בערך 12 שאלות מכל סוג: תיקון משפטים - sentence correction, הבנה והסקה - critical reasoning והבנת הנקרא - reading comprehension.


הציונים בפרק המילולי נעים תיאורטית בין 0 ל 60, אך בשל המבנה האדפטיבי של הפרק, ציונים מעל 44 הם נדירים מאוד. מהו ציון טוב ב GMAT מילולי? ציון של 36 ישים אתכם באחוזון ה 80, כלומר מעל 80 אחוזים מהנבחנים בפרק זה. אם תקבלו 40 תהיו כבר באחוזון 90, ואילו ציון 44 הוא באחוזון ה 98, כלומר רק שניים מכל מאה נבחנים ב GMAT מילולי מקבלים ציון השווה ל או גבוה מ 44.


gmat verbal

טיפים לשיפור הציון ב GMAT מילולי

החלק המילולי בג׳ימט מבוסס - הפתעה! - על יכולות מילוליות, ביניהן הבנה של מבנה משפט, יכולת לנתח מרכיבים של משפט, ניתוח של טענה והבנה של קשרים בין המרכיבים שלה ויכולת להבין נושא מרכזי של טקסט, מבנה טקסט ופרטים בתוך טקסט.


הכנה טובה לג׳ימט מילולי צריכה להתבצע בשלושה מישורים. אתחיל מזה שאולי הוא מובן מאליו, אבל להרבה אנשים הוא לא: אתם קוראים אנגלית ביום יום שלכם? אני לא מתכוון למייל שקיבלתם מהבוס בחברת ההייטק שבה אתם עובדים או ספר שהתחלתם והפסקתם באמצע - אני מתכוון לקריאה יומיומית של כתבות ומאמרים באנגלית בנושאים מגוונים. בבלוג שלי יש קישורים רבים לקריאה רלוונטית, אז בבקשה, קראו קראו קראו, לפחות ארבע כתבות ו/או מאמרים בשבוע.


הדבר השני שחייב להיות בהכנה למבחן הוא בסיס טוב. מגיעים אליי אנשים ששילמו הרבה כסף לחברות ידועות שם כמו יואל גבע (היי), קידום (היי היי) ואופק (היי היי היי), ופשוט לא מוצאים את הידיים ואת הרגליים בכל הקשור לחלק המילולי. למה זה? כמותי הרי כולם יודעים ללמד, מי טוב יותר ומי טוב פחות. מילולי, לעומת זאת, זה סיפור אחר לגמרי. הרבה מורים שיש להם הבנה אינטואיטיבית של החלק המילולי של ג׳ימט פשוט לא יודעים להעביר את היכולת הזו בצורה מובנית לתלמידים שלהם. אתם צריכים לוודא שעובדים אתכם כמו שצריך על היסודות ושעושים את זה תוך כדי שילוב של שאלות דוגמה רלוונטיות (ולא, לזרוק עליכם קובץ שאלות 700 ובהצלחה בשיעור הראשון זה לא לבנות יסודות).


gmat מילולי

המרכיב השלישי הוא מבחני סימולציה. אנשים לא אוהבים לעשות מבחני סימולציה כי הם שמים להם מראה לא נעימה מול הפרצוף, אבל אם לא תסתכלו במראה, איך תדעו באמת מה המצב שלכם ועד כמה אתם מוכנים או לא מוכנים למבחן? חוץ מזה, השליטה בבסיס - וזה נכון גם לחלק המילולי וגם לכמותי בג׳ימט - הוא רק 50% ממה שצריך כדי לקבל ציון גבוה באמת. אם לא למדתם איך לחלק נכון את הזמן שלכם, הציון שלכם יהיה מביך, וללמוד pacing כמו שצריך אפשר רק דרך מבחן אדפטיבי מתוזמן דוגמת המבחן האמיתי.


אני מכין למבחן GMAT בשיעורים פרטיים כבר כמעט 20 שנה, ולמי מכם שרוצה ללמוד לבד אבל כמו שצריך, יש לי קורס GMAT אונליין מעולה ללימוד עצמי. אם אתם מעדיפים ללמוד מספרים כמו בשנות התשעים הטובות, הנה כמה המלצות, ואחריהן רשימה של מאגרי שאלות לדוגמה.


 

ספרי GMAT מילולי


Critical Reasoning

Manhattan GMAT CR 5th Edition

Powerscore CR Bible

Veritas Prep Critical Reasoning Guide

AristotlePrep CR Grail 3rd Edition


Sentence Correction

GMAT Club Grammar Book - Free

Manhattan GMAT SC, 6th Edition

Manhattan GMAT Foundations of GMAT Verbal, 5th Edition

Veritas Prep New GMAT books

Aristotle Prep SC Grail 3rd Edition


Reading Comprehension

Manhattan GMAT RC, 5th Edition:

The PowerScore GMAT Verbal Bible:

Aristotle Prep GMAT Reading Comprehension Grail


 

מאגרי שאלות


Critical Reasoning Question Directory Topic and Difficulty

GMATPREP CR

Critical Reasoning Question Bank by Carcass

Sentence Correction Questions Directory By Topic and Difficulty

Official SC Questions Database:

Official Guide Verbal Question Directory

SC Question Bank on Meaning

100 Amazing SC Questions + Explanations

All RC Questions

Official RC Questions Database

Official Guide Verbal Question Directory

400+ RC Passages


 

GMAT מילולי

רוצים להתייעץ איתי לגבי הכנה לג׳ימט בכלל או לג׳ימט מילולי בפרט? אל תתביישו - השאירו פרטים כאן או שלחו לי ווטסאפ. אני ממש נחמד, כך אומרים. בבלוג שלי תוכלו למצוא המון מידע שימושי על מבחן GMAT, אז מוזמנים להציץ.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

!וולקאם

bottom of page