מבחן GMAT אונליין החדש: איך זה עובד?

ערב טוב וברוכים הבאים לחדשות ה GMAT, ולכותרות תחילה.

החדשות הטובות: מבחן GMAT עבר לפורמט אונליין וניתן לעשות אותו בכל זמן שתבחרו מהבית!

החדשות הרעות: מבחן GMAT עבר לפורמט אונליין וניתן לעשות אותו בכל זמן שתבחרו מהבית!


יש שינויים במבחן GMAT אונליין החל מאפריל 2021, אז אל תגידו לא ידענו.


וכעת לחדשות בהרחבה.

החל מ 20.4 שנת קורונ״ה ועד (בינתיים, לפחות) להודעה חדשה, מבחן GMAT עובר לפורמט אונליין. זה אומר שאין צורך לנסוע לרמת גן גבול בני ברק ולהדבק בנגיף האהוב כדי לעשות את המבחן. זה גם אומר שאתם תשבו בזמן המבחן בבית מול המחשב האישי שלכם, כאשר המצלמה של המחשב מצלמת כל תנועה שלכם מחשש לשקרנויו״ת. זה גם אומר שתוכלו להבחן די מתי שבא לכם.אוקיי, אז מה באמת מועדי GMAT 2021 (אונליין ואופליין)?

יתרון אחד של הפורמט החדש הוא שאין יותר מועדים פה ושם - תוכלו להבחן 24/7, מתי שתבחרו. נא לא להגיע למבחן בתחתונים בלבד, משום שאתם נבחנים מול עינו הבוחנת של דוד אשר ישגיח עליכם לאורך כל המבחן. שימו לב שכרגע לפחות מותר להבחן ב GMAT אונליין פעמיים בלבד. מצד שני, הפעמיים הללו לא נחשבות במנין החמש-בחינות-בשנה או שמונה-בחינות-כל-החיים שיש ב GMAT. אם אתם אוהבים להדבק בקורונה, תוכלו עדיין להבחן כרגיל במרכז הבחינות של Pearson Vue בכפר הקסום רמת גן (בן גוריון 2, מגדל בסר 1, קומה 9). מחיר מבחן GMAT אונליין, כמו של המבחן הרגיל, 250 דולר. במסגרת העלות גם תוכלו לבחור חמישה בתי ספר לשלוח אליהם ציונים - ניתן לעשות זאת גם אחרי קבלת התוצאות.


ומה קורה אם נרשמתי למבחן רגיל שבוטל בשל הנגיף?

ההרשמה שלכם למבחן הרגיל תבוטל (ותקבלו החזר מלא) ותצטרכו להרשם מחדש לג׳ימט אונליין.


האם המבחן נשאר כשהיה?

כמעט. רק שלושה מארבעת חלקי המבחן קיימים במבנה של ג׳ימט אונליין - כמותי, מילולי ו IR. חלק הכתיבה לא שרד את המעבר ולקה בקורונה בדרך. בנוסף, לא תוכלו לבחור את סדר הופעת החלקים ותאלצו לעשות אותם בסדר היחיד שקיים כרגע - כמותי ראשון, מילולי שניה (בלי הפסקה), חמש דקות הפסקה ואז IR. הזמן הכולל של המבחן (עם ההפסקה) שעתיים ארבעים וחמש. צפו ל 10 עד 15 דקות של מנהלות לפני תחילת המבחן, אז פנו לכם שלוש שעות בכיף.


ומתי מקבלים ציונים?

לא תקבלו את הציונים בסוף המבחן כבעבר, אלא רק לאחר שבוע.אוקיי, אז איך המבחן עובד בפועל?

תצטרכו מחשב (מק או חלונות זה סבבה). בנוסף תצטרכו מצלמת רשת, מיקרופון ורמקולים. בקיצור, מה שנקרא מחשב נייד מודרני. לא ניתן להשתמש באוזניות כלשהן, במסך שני, בטאבלט או בכל מכשיר שיכול לשמש לרמיה, שועלים שלי. הנה רשמ״צ של דרישות המערכת. בנוסף, תצטרכו להצטייד בלוח מחיק - שימו לב שאסור להשתמש בדפים לטובת טיוטה.


לפני תחילת המבחן תתבקשו לסובב את המצלמה (או המחשב עם המצלמה) 360 מעלות מסביב לחדר כדי להראות לבוחן שאתם לבד. התוכנה של המבחן מזהה קולות כמו זה של החבר הגאון שלך שמתחבא מתחת לשולחן ומנסה לעזור לך. אם המערכת תזהה רמאויות המבחן יסתיים ויגיעו שני חבר׳ה מה FBI לשלוח אתכם לגוונטאנמו ביי. בכל זמן מלבד זמן ההפסקה עליכם להשאר ישובים מול המחשב ומול המצלמה. אם תזוזו, המבחן יסתיים. אם יש בעיות טכניות בזמן המבחן תוכלו לפנות לבוחן. המערכת של המבחן נבנתה כדי לסבול הפרעות קלות בחיבור לאינטרנט והמבחן לא יפסיק בשל כך. אם יש בעיות קשות יותר, המערכת תבדוק מה קרה ויתכן שתוכלו להבחן שוב ללא עלות (כמובן מתחילת המבחן).


האם מבחן GMAT יחזור אי פעם לפורמט האהוב (חח) שהיה נהוג לפני סוף העולם?

כאמור, GMAT מגדיר לעת עתה את השינוי כזמני, אבל כמו שאנחנו יודעים אין דבר קבוע יותר מהזמני. ובינתיים - רק בריאות ואם יש שאלות על מבחן GMAT אונליין, הכנה למבחן GMAT, קורס GMAT או מבנה מבחן GMAT, למה שלא תשלחו לי הודעה נחמדה כאן באתר או בווטסאפ או שתקבעו לנו שיחת יעוץ חינם ונדבר על זה. בנוסף, בבלוג שלי יש טונה מידע על מבחן GMAT, אז מוזמנים לקרוא.

 avi@yulzari.net  | 054-4768478 | תל-אביב

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon

© כל הזכויות שמורות לאבי יולזרי, 1999 - 2018. השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש. בעת הזנת כתובת המייל לטובת קבלת מבחן לדוגמה או בעת הרשמה לאתר תצורפ/י לרשימת התפוצה שלי, שאני לא שולח דרכה (כמעט) כלום. ניתן בכל עת לבקש להסיר את עצמכם מהרשימה במייל אליי או בלחיצה על כפתור ה״הסר״ בדואר שמתקבל דרך הרשימה. טל״ח.