top of page

הכנה ל GRE

אם אתם צריכים לעבור מבחן GRE, הגעתם למקום הנכון. אני מכין למבחן GRE כבר כעשרים שנה(!), בהן עזרתי לאלפי תלמידים לעבור בהצלחה את המבחן - ולהתקבל לתכניות מאסטר ודוקטורט בבתי הספר המבוקשים ביותר בעולם. 

איך לומדים ל GRE?

 

אתם יודעים שאין לכם שניה פנויה ביום שלכם ושאתם צריכים לעשות ג׳אגלינג בין בית לעבודה לקצת שעות שינה. ללמוד למבחן לא קל כמו GRE בתנאים שכאלה זה לא פשוט בלשון המעטה, ואני כאן כדי לעזור לכם לעשות את זה בדרך שלכם. אני מכין למבחן על כל ארבעת חלקיו ואוהב את כל חלקי המבחן כאילו היו ילדיי המעצבנים. בקיצור, בואו נתחיל ללמוד! 

GRE ישראל

אני עובד כמורה פרטי ל GRE וכמדריך בקורסי GRE כבר 20(!!) שנה. כל תלמידה ותלמיד שלי זוכים ליחס אישי אמיתי ולהתאמה מוחלטת של הלמידה לצרכים שלה או שלו, החל במספר השיעורים, דרך לו״ז השיעורים ועד התכנים של כל שיעור. תלמידים שלי יודעים שאני לא אוהב לבזבז את הזמן שלהם ושלי ושאני מלמד בדיוק מה שצריך, לא פחות ולא יותר. בקיצור, שנתחיל ללמוד?

הכנה למבחן
?איך לומדים

שלוש דרכים ללמוד איתי, כדי שתוכלו לבחור מה שמתאים לכם

קורס קבוצתי בשיחות וידאו (בקרוב)

מה מספרים תלמידים שלי?

הגעתי לאבי אחרי שקיבלתי התראה של שבועיים בלבד לבחינת ה-GRE, ובזכותו קיבלתי את הציון שרציתי. הלימוד היה ממוקד לצרכים שלי מבחינת זמן למידה ונושאים, ואבי הוא מורה מצוין שהפך את כל החוויה לטראומטית קצת פחות :) חוץ מזה מגיע לו קרדיט על הזמינות, גם מבחינת שעות לימוד וגם מבחינת הצקות במיילים וסמס. תודה אבי!

רחל - התקבלה למאסטר בניהול מדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית

המלצות

מבנה המבחן

הכנה למבחן

מבחן GRE (ראשי תיבות של Graduate Record Examination) הוא מבחן אדפטיבי וממוחשב, כולו בשפה האנגלית, אשר בו משתמשות אוניברסיטאות ברחבי העולם ככלי עזר לסינון מועמדים לתארים מתקדמים (תואר שני ודוקטורט). מבחן ה GRE הוא, כאמור, מבחן אדפטיבי. משמעות הדבר היא שמבחן GRE מתאים את עצמו לרמתו של הנבחן. משום כך, אין שני מבחני GRE זהים.

במבחן GRE כל תחום, המילולי והכמותי, מורכב משני פרקים. הפרק הראשון כולל שאלות שרמתן הממוצעת בינונית. אם עשית עבודה יפה בפרק הראשון, תקבלי פרק שני קשה יותר, ואם פישלת בפרק הראשון, תקבלי פרק שני קל יותר. בהתאם, יקבע הציון שלך בתחום כולו.

מבחן GRE כולל למעשה שלושה תתי מבחנים - כתיבת חיבורים (Analytical Writing Assessment), תת המבחן המילולי (Verbal) ואחרון (חביב?) - תת המבחן הכמותי (Quantitative). המבחן נפתח בחלק החיבורים (Analytical Writing Assessment, או בקיצור AWA). בחלק זה תדרשו לכתוב שני חיבורים. לכתיבת כל אחד משני החיבורים מוקצבות 30 דקות. לאחר מכן מתחיל התכלס - שני פרקים מילוליים ושני פרקים כמותיים. בכל פרק מארבעת הפרקים הללו ישנן 20 שאלות. הזמן המוקצב: לפרקים המילוליים 30 דקות לפרק (כלומר זמן ממוצע של דקה וחצי לשאלה). לפרקים הכמותיים: 35 דקות לפרק (כלומר דקה ארבעים וחמש בממוצע לשאלה). 

מבנה המבחן

הרשמה למבחן, איפה נבחנים וכמה עולה

  • כדי להרשם למבחן SAT משתמשים במה שנקרא האינטרנט. ניגשים לאתר המבחן ופותחים חשבון, ואז אפשר להרשם. יש להצטייד בכרטיס אשראי ובתעודה מזהה (תעודת זהות / דרכון).

  • בעת ההרשמה תתבקשו לבחור האם אתם מעוניינים להבחן ב SAT עם חיבור או בלי חיבור. גם אחרי ההרשמה ניתן לשנות את הבחירה הזאת. 

  • כמו כן, תתבקשו לבחור איפה תרצו להבחן. ככל שתקדימו להרשם כך גדל הסיכוי שתמצאו מקום פנוי באזור שאתם מעדיפים להבחן בו. המבחן נערך בארץ ארבע פעמים בשנה - תמיד בימי ראשון בחודשים מרץ, מאי, אוקטובר ודצמבר - בארבעה מקומות בארץ - בית ציוני אמריקה בתל אביב, בית הספר האמריקאי באבן יהודה, קיבוץ צובה ליד ירושלים ובירושלים עצמה, בבית הספר האנגליקני הבינלאומי.

  • שוב - אל תאחרו עם ההרשמה למבחן - היא נסגרת חודש לפני מועד המבחן. 

  • ההרשמה למבחן בארץ עולה כ 140 דולר. 

  • חשוב! אל תענו על אף שאלה שלא מסומנת בכוכבית כחובה לענות, אחרת ההרשמה לוקחת שעתיים, ובכל מקרה להתאזר בסבלנות.

קורס SAT

הרשמה למבחן, איפה נבחנים וכמה עולה

הרשמה למבחן
  • כדי להרשם למבחן GRE משתמשים במה שנקרא האינטרנט. ניגשים לאתר המבחן ופותחים חשבון, ואז אפשר לראות את מועדי GRE בישראל ולהרשם ל GRE. יש להצטייד בכרטיס אשראי ובתעודה מזהה (תעודת זהות / דרכון).

  • המבחן מתקיים מדי חודש, ולפעמים אף יותר מפעם אחת בחודש. עם זאת, אל תחכו לרגע האחרון עם ההרשמה למבחן, כדי שלא יתפסו לכם את המקום בתאריך שרציתם.

  • מבחן GRE בישראל נערך במכללת רמת גן אשר ב, חכו לזה, רמת גן.

  • ההרשמה למבחן בארץ עולה 205 דולר (נכון ליוני 2018). 

GMAT לעומת GRE - מה ההבדל?

בארבע השנים האחרונות, למעלה ממאתיים בתי ספר למנהל עסקים, כולל כמה מהיוקרתיים ביותר ביניהם, כגון אלה של האוניברסיטאות הארוורד, NYU, MIT, וורטון, ייל ואחרים, החלו לקבל את מבחן ה GRE כחלופה ל GMAT, המבחן המקובל בבתי ספר למנהל עסקים בכל העולם כבר יותר מחמישים שנה. שינוי זה מאפשר לציבור גדול מאד של סטודנטים המתלבט לגבי המשך מסלול לימודיו לעבור בחינה המתאימה גם למסלולי מנהל עסקים ובכך להרחיב את אפשרויות הבחירה של אותם סטודנטים.

ספר לי עוד

ציונים
הרשמה למבחן ועוד

קראו עוד משהו על המבחן כי אין לכם משהו יותר דחוף לעשות

bottom of page