דירוג בתי ספר ל MBA בחו"ל לפי ציון GMAT


דירוגים. כולם חולים על דירוגים. כל שנה מתפרסמים דירוגי תכניות התואר השני למנהל עסקים. כמובן שהתכניות המדורגות ראשונות הן הסלקטיביות ביותר, ולכן דרישות הקבלה שלהן בהתאם. ציון GMAT הממוצע ב 2018 בכל 128 תכניות ה MBA המדורגות היה 625, שנמצא באחוזון ה 63 (כלומר 63 מתוך כל מאה נבחנים מקבלים פחות מ 625).


אבל אתם לא אנשים ממוצעים ולכן לא מעניין אתכם לשמוע על ממוצעים. בעשרה בתי הספר עם ציוני GMAT הגבוהים ביותר היה ממוצע הציונים ב 2018 לא פחות מ 729, קרוב לאחוזון 95. בית הספר לניהול באוניברסיטת קולומביה בניו יורק הוביל את רשימת ציוני ה GMAT של המתקבלים לשורותיו, עם ממוצע של 736. את המקומות השני עד הרביעי חולקים Kellogg, Wharton וסטנפורד עם 732.


לצד הטרפת הנ"ל, חשוב להזכיר שציון ה GMAT מהווה לרוב רק 15%-25% משיקולי הקבלה. שיקולים נוספים הם ניסיון קודם, לימודים קודמים, המלצות ולרוב גם ראיון אישי. בנוסף ל GMAT, אוניברסיטאות בארה"ב דורשות גם ציון של מבחן TOEFL, הבוחן את שליטתכם בשפה האנגלית.


קראו עוד: פרטים לגבי מבחן ה TOEFL והכנה אליו


הטבלה הבאה מציגה את דירוג 30 בתי הספר הטובים בעולם ל MBA לשנת 2020. המוביל: Wharton. אחריו: Stanford, HBS ו MIT Sloan.האינפוגרפיקה החביבה הנ״לֹ מראה את השינויים בדירוג תכניות MBA המובילות בארה״ב מ 2008:

ואילו כאן תוכלו לראות את עשר תכניות ה MBA עם ציוני ה GMAT הממוצעים הגבוהים ביותר:

רוצים לדעת עוד על תהליך הקבלה ל MBA ועל הכנה למבחן GMAT? השאירו לי פרטים או שלחו לי ווטסאפ עכשיו!

 avi@yulzari.net  | 054-4768478 | תל-אביב

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon

© כל הזכויות שמורות לאבי יולזרי, 1999 - 2018. השימוש באתר כפוף לתנאי השימוש. בעת הזנת כתובת המייל לטובת קבלת מבחן לדוגמה או בעת הרשמה לאתר תצורפ/י לרשימת התפוצה שלי, שאני לא שולח דרכה (כמעט) כלום. ניתן בכל עת לבקש להסיר את עצמכם מהרשימה במייל אליי או בלחיצה על כפתור ה״הסר״ בדואר שמתקבל דרך הרשימה. טל״ח.