top of page

!וולקאם

IELTS Workshop: כל מה שרצית לדעת על הקורס

עודכן: 6 ביוני 2019

אהלן! בפוסט הזה אספר לכם על IELTS Workshop: קורס הכנה חדשני למבחן IELTS.


שלושה מיליון מבחני IELTS הועברו בשנת 2017, וחלקם של הישראלים בתוך הנבחנים מכל העולם עולה בהתמדה. כשמונים אחוזים מהנבחנים ב IELTS עושים את הגרסה האקדמית (IELTS academic) של המבחן לטובת ויזת לימודים באנגליה / קנדה / אוסטרליה. השאר עושים את הגרסה הכללית (IELTS general training) לטובת ויזת הגירה לאותן מדינות.


לא אכנס כאן יותר מדי לפרטים על מבחן IELTS, אבל מי שמעוניין ביותר מדי פרטים על מבחן IELTS מוזמן לקרוא אותם ממש כאן בבלוג שלי. רק אציין שמדובר במבחן הבודק רמת אנגלית כשפה שניה, ולכן נדרש מכל מי שמגיע ממדינה שאנגלית אינה השפה הראשונה בה ושמבקש ויזת לימודים, הגירה, או עבודה לאחת מהמדינות הנ״ל.שליטה בשפה נרכשת ומשתנה לאורך כל החיים. מכאן שברור שמי שרמת האנגלית שלה או שלו מאוד בסיסית יתקשה במבחן כמו IELTS. עם זאת, מרבית הניגשים למבחן הם בעלי רמת אנגלית בינונית - סבירה, אבל רבים מהם ניגשים למבחן ללא הכנה מתאימה ומוצאים שהוא קשה להם, לפעמים יותר ממה שהוא באמת. הסיבה היא פשוטה - כמו לכל מבחן אחר, גם ל IELTS חוקים משלו, מלכודות משלו והגיון או אי-הגיון משלו. כדי להוציא את הציון הטוב ביותר שאתם מסוגלים לו במבחן IELTS כדאי להכיר טוב את כל הפינות האלה לפני שניגשים.אני מכין למבחן IELTS כבר כעשרים שנה. אנגלית ככלל היא שפה שאני אוהב מאוד וממשיך לחקור ולהשתפר בה כל הזמן, וזה מה שהופך אותי בראש ובראשונה למורה טוב: אני מלמד דבר שאני אוהב, ולכן קל לי להעביר את האהבה הזאת לתלמידים שלי. כמובן שאהבה לאנגלית היא תנאי הכרחי אבל לא מספיק כדי להיות מורה טוב ל IELTS. חייבים להיות גם מקצוענים שמכירים את כל נבכי המבחן לעומקם ויודעים איך לעזור לתלמידים לזהות נקודות תורפה ולהתגבר עליהן.


כבר שנים רבות שאני עושה בדיוק את העבודה הזאת במסגרת השיעורים הפרטיים שלי. רבים מהתלמידים שלי בשיעורים הפרטיים, גם כאלה שחיים בארץ וגם כאלה שחיים בחו״ל, לומדים איתי מרחוק. לאור ההצלחה של השיעורים מרחוק, אני מציע עתה הכנה ל IELTS בפורמט ייחודי: IELTS Workshop - קורס הכנה ל IELTS שנעשה כולו מרחוק, בקבוצה קטנה של 4 - 6 משתתפות ומשתתפים.


למה אני קורא לזה Workshop, כלומר סדנה? כי אתם באים לעבוד. לא מדובר בקורס סטייל אוניברסיטה בו אתם באים לשבת בסוף הכיתה, חצי להקשיב למרצה מקשקש וחצי להרדם וחצי (כמה חצאים יש פה?) לגלול את הפיד של האינסטוש. בקורס שלי אתם משתתפים פעילים - מדברים אנגלית איתי ועם חבריכם לקורס, שואלים שאלות ועונים לאחרים, וכך משתפרים כל הזמן.


ואיך זה עובד? פשוט מאוד. במהלך השבועיים שלפני כל מועד של מבחן IELTS תתקיים הסדנה, שתכלול ארבעה מפגשים דו-שבועיים בני שלוש שעות כל אחד. הנה הלו״ז המשוער של קורס IELTS Workshop:


קורס IELTS

למה אני אומר משוער? כי לכל קבוצה יש דינמיקה שונה וקצב שונה, ואני מתאים את התכנים לאופי של הקבוצה. משום שמדובר בקבוצות קטנות, אני יכול לעשות את ההתאמות האלה בקלות. ועוד דבר חשוב: החלק הקשה ביותר במבחן IELTS הוא חלק הכתיבה. גם אנשים שמוצאים שחלקי השמיעה, כתיבה ודיבור זורמים להם די בקלות מתקשים כשמגיעים למשימות הכתיבה של המבחן. לכן אני שם דגש על הכתיבה ב IELTS ומעבר להתייחסות הרבה לחלק הזה במסגרת שיעורי הסדנה, אתם תכתבו תשובות לאחר השיעורים שלנו ואני אבדוק לכם ואחזיר עם הערות, המלצות והערכת ציון.


ואיך זה עובד טכנית? אם אתם לא מכירים את האפליקציה Zoom, כדאי לכם. זה כמו סקייפ אבל לא גרוע. האפליקציה מאפשרת לנו שיחת וידאו מרובת משתתפים, ומאפשרת לי להראות לכם את המסך שלי כולל כל קובץ שאני רוצה לדבר אתכם עליו וגם כוללת לוח שעליו אני יכול לכתוב כשאני רוצה לכתוב לכם משהו. בקיצור, ממש נוח ללמוד ככה. תשכחו מפקקים ומתירוצים למה אתם צריכים לצאת מוקדם ומחניה וכל הבלגאן הזה. עם IELTS Workshop אתם יכולים לחזור מהעבודה הביתה, לארגן לעצמכם משהו לשתות, לשבת על המחשב בבית ועדיין להגיע לשיעור.


קורס IELTS

אוקיי, וכמה זה עולה כל הפאן הזה? 1190 שקלים בלבד. נשבע. רוצים עוד פרטים? השאירו לי הודעה כאן למטה או שלחו לי וואטסאפ עכשיו. מהרו, הסדנה הקרובה נפתחת ממש בקרוב.רוצים להצליח ב IELTS (או ב TOEFL)? הצטרפו לקורס IELTS (או TOEFL) האינטרנטי שלי, המתקיים (כמעט) כל חודש וכולל את כל מה שצריך לדעת כדי לעבור בהצלחה את המבחן. רוצים עוד פרטים ו/או להרשם לקורס הקרוב? שלחו לי הודעה כאן למטה או ווטסאפ עכשיו!

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


!וולקאם

bottom of page