top of page

!וולקאם

מבחן IELTS: חלק הקריאה (Reading) - שאלות ותשובות


הכנה ל IELTS

ניגשים למבחן IELTS? בפוסט הזה אעסוק בשאלות נפוצות לגבי חלק הקריאה במבחן. אציין שמבחן IELTS בישראל הוא מבחן בארבעה חלקים - שלושה מהם ממוחשבים ומופיעים בסדר קבוע: שמיעה, קריאה וכתיבה. החלק הרביעי, חלק הדיבור, אינו ממוחשב ועושים אותו בשיחה אחד על אחד מול בוחן של IELTS, לפני או אחרי שלושת החלקים הממוחשבים.מה אורך חלק הקריאה במבחן IELTS?

אורך חלק הקריאה במבחן IELTS שעה אחת, והוא בא מיד בתום חלק השמיעה (listening).


כמה קטעי קריאה יש בחלק הקריאה במבחן IELTS?

במבחן האקדמי (academic) יש שלושה טקסטים. במבחן הכללי (general training) יש שלושה חלקים, כאשר לרוב בשני הראשונים יש שני טקסטים קצרים ובשלישי טקסט ארוך כמו אלה של המבחן האקדמי.


מה משותף לקטעי הקריאה במבחן IELTS אקדמי?

קטעי הקריאה במבחן האקדמי לקוחים מספרים, מגזינים ועיתונים. הם לרוב כוללים אוצר מילים רחב יותר, אקדמי בחלקו, ולעיתים משולבים גם טבלאות, גרפים, מפות ודיאגרמות שונות.


ומה לגבי הקריאה במבחן IELTS GT?

הטקסטים במבחן הכללי מסודרים בסדר קושי עולה. בחלק הראשון הטקסטים הם מחיי היום-יום - מידע לגבי קורס באוניברסיטה, מסמך להורים לגבי נוכחות הילדים בבית הספר, מכתב מחברת חשמל, סקירה של מזוודות לטיסה (למשל). בחלק השני הטקסטים עוסקים בענייני עבודה, למשל מסמך לגבי הכשרה במקום עבודה כלשהו, מסמך של HR, נהלי הגשת מועמדות למשרה וטופס תכניות שכר. הטקסט האחרון ארוך יותר והכי קשה, ומתבסס על נושא כללי כלשהו.


כמה שאלות יש בחלק הקריאה במבחן IELTS?

בסך הכל 40 שאלות, הנחלקות ל 13-14 שאלות לכל חלק. במבחן האקדמי זה אומר 13-14 שאלות לכל טקסט. במבחן הכללי יש לרוב שני טקסטים קצרים בחלקים 1 ו 2 עם 6 -7 שאלות לכל טקסט ורק על הטקסט האחרון יש 13 - 14 שאלות.


איך מחושב הציון בחלק הקריאה?

כל תשובה נכונה מזכה אותך בנקודה. לאחר סיכום הנקודות, משתמשים בטבלת המרה ממספר הנקודות לציון בטווח של 1 - 9. כאן תוכלו לראות את טבלאות ההמרה - שימו לב שהן שונות בין שני הפורמטים של המבחן.


האם יורדות נקודות על טעויות?

לא. נובע מכך שאף פעם אל תשאירו שאלה ללא תשובה, גם אם עליכם לנחש.


כמה זמן להקצות לכל טקסט בחלק הקריאה?

במבחן האקדמי - 20 דקות בממוצע לכל טקסט מהשלושה. במבחן הכללי - 20 דקות לכל חלק, שזה בדרך כלל אומר כעשר דקות לכל אחד משני הטקסטים הקצרים שבחלק 1 וכנ״ל בחלק 2, ו 20 דקות לטקסט האחרון.


איזה סוגי שאלות יש בחלק הקריאה?


אפשר להשתמש בטיוטה בחלק הקריאה?

כן, מקבלים דפים בכניסה למבחן.


חשוב להקפיד על אות גדולה בתחילת משפט או בתחילת שם?

לא. אפשר להשתמש באותיות קטנות או גדולות לאורך כל חלק הקריאה.


האם מקפידים על איות (spelling) נכון בתשובות?

בהחלט. אם טעיתם באיות תשובה ולו באות אחת, התשובה תחשב כטעות, אז שימו לב (והתאמנו) על יכולת האיות שלכם. איך עושים את זה? עם מערכת אוצר המילים באתר Quizlet.


האם כל השאלות הולכות עם הסדר של הטקסט?

יש סוגים שכן ויש סוגים שלא - בעיקר כשמדובר במקבצי התאמות של כותרת לפסקה או של תוכן לפסקה הכוללת אותו השאלות כמובן לא יהיו מסודרות לפי סדר הפסקאות כי הרעיון הוא לבדוק את היכולת שלכם לתמצת פסקה ולמצוא לה כותרת מתאימה או תוכן מסויים שהיה בה. יתר מקבצי השאלות הולכים עם הסדר של הטקסט.


איך אפשר לשפר מיומנויות קריאה ואת היכולות שלי בחלק הקריאה לקראת המבחן?

הנה כמה עצות בנושא -

  • הכירו היטב את כל סוגי השאלות בחלק הקריאה ואת הדגשים לעבודה נכונה עם כל אחד מהם

  • קראו הרבה, בדגש על כתבות וטקסטים מדעיים

  • חזקו את היכולת לסרוק טקסט במהירות

  • תרגלו תרגלו תרגלעווו - בין שאתם מתכוננים למבחן IELTS לבד, עם מורה פרטי או בקורס IELTS, אל תוותרו על הכנה למבחן IELTS. גם מי שרמת האנגלית שלו גבוהה מגלה שהמבחן הוא לא פרייאר בלשון המעטה

איך כדאי להתחיל בהכנה ל IELTS, וספציפית לחלק הקריאה?

כאן תוכלו להוריד מבחן לדוגמה. מומלץ להתחיל בלנסות את חלקי השמיעה והקריאה כדי לקבל תמונה התחלתית על המבחן בכלל ועל מצבכם בפרט


ומה עכשיו?

הצטרפו לקורס IELTS האונלייני המוש שלי, אשר נפתח כמעט מדי חודש. זה fun, אני אומר לכם, וגם מוציאים אצלי את הציונים the best.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


!וולקאם

bottom of page