top of page

!וולקאם

איך לעבור מבחן IETLS? טיפים ללמידה עצמית למבחן IELTS

עודכן: 24 באוג׳ 2019

איך לעבור מבחן IELTS לבד? יש כמה דברים שאתם יכולים וצריכים לעשות כדי לעבור מבחן IELTS בלמידה עצמית.


קראו, שמעו ודברו כמה שיותר אנגלית

אני מדבר עם המון אנשים שזה תופס אותם בהפתעה שמבחן רמה באנגלית בודק את רמת האנגלית שלהם, ושרמת האנגלית משתפרת ככל שמשתמשים יותר באנגלית. אם עד היום הדחקתם את מערכת היחסים המורכבת שלכם עם אנגלית, הגיע הזמן לתקן את הקשר. קראו כל יום לפחות שתי כתבות מאתרי החדשות הפופולרים, נסו לראות נטפליקס בלי כתוביות (או עם כתוביות באנגלית) ודברו בבית עם האישה, הבעל והילדים אנגלית בלבד. דו יו וונט אה סלד פור דינר? פליז פולד דה לונדרי, איי קנוט ליב לייק דיס אנימורררר.


רוצים להצליח ב IELTS (או ב TOEFL)? הצטרפו לקורס IELTS (או TOEFL) האינטרנטי שלי, המתקיים (כמעט) כל חודש וכולל את כל מה שצריך לדעת כדי לעבור בהצלחה את המבחן. רוצים עוד פרטים ו/או להרשם לקורס הקרוב? שלחו לי הודעה כאן למטה או ווטסאפ עכשיו!


כדאי להתחיל ללמוד מספיק זמן מראש

רוב התלמידים שלי מתכוננים למבחן ה IELTS כחודשיים. אל תהיו מאלה שנזכרים ברגע האחרון ונלחצים כשהם מגלים שהם בכלל לא בכיוון, וזה נכון שבעתיים אם אתם אנשים עסוקים שעובדים במשרה מלאה.


מומלץ להכין תוכנית למידה יעילה

גם אם אתם מתכננים ללמוד לבד, אני ממליץ לכם לדבר איתי ולהגיע לשיעור אחד שבו נוכל לשבת יחד ולארגן לכם את החומר ואת הלו״ז בכלל, כדי שתדעו כל הזמן מה אתם אמורים לעשות ולא תבזבזו זמן על שטויות קטנות שמשקלן במבחן בטל בשישים. זה שאתם מתחילים ללמוד חודשיים-שלושה מראש זה נהדר, אבל אם לא תנצלו את הזמן הזה ביעילות תגלו באיחור שהוא ברח בלי ששמתם לב.


חשוב להשתמש בחומרי לימוד טובים

באתר של המבחן תמצאו קצת תרגול, אבל זה המקום להמליץ לכם על האתר של ליז. אם יש לכם תחת לשבת וללמוד לבד, יש שם את כל מה שאתם צריכים כדי לעבור את המבחן בהצלחה. אם אתם רוצים לשלב למידה עצמית עם קצת תמיכה נפשית ופידבק מועיל על הדיבור והכתיבה שלכם, במקרה הכינותי מראש קורס IELTS אונליין מעולה שיעזור לכם להתכונן כמו שצריך.


לא לוותר על תרגול – אבל בלי להגזים

תפיסה שגויה נפוצה לגבי IELTS היא שכדי להצליח בו יש להנעל בבית ולא לצאת למשך שבועות ארוכים של למידה קדחתנית. זה ממש לא צריך להיות המצב. הגישה שלי היא שאין שום טעם לעבוד קשה סתם - במקום זה אתם צריכים ללמוד לעבוד יעיל. אפשר לעשות ניסים ונפלאות גם ב 10 - 15 שעות למידה שבועיות, כלומר שעה וחצי עד שעתיים ביום, ואין צורך לעצור הכל בזמן הלמידה ל IELTS. מצד שני, אל תזלזלו - המבחן הזה מתוחכם מאוד וצריך להכיר אותו ואת השגעונות שלו טוב כדי לקבל ציון טוב.


אל תאמינו ל(כל) מה שכתוב באינטרנט

זה נכון גם לגבי טיפים להכנה למבחן עצמו, גם לגבי שיטות עבודה שמשווקות כ״הכי טובות שיש״ וגם לגבי חברות מסויימות שמפרסמות שהן ״המרכז הרשמי להכנה ל IELTS״ (כי אין דבר כזה) או ״תשעים וחמישה אחוז מהתלמידים שלנו מקבלים ציון 8״ (כנ״ל). זה לא שאין באינטרנט חומרי לימוד וטיפים טובים, אבל כמו כל דבר שמחפשים באינטרנט, תפקחו עיניים טוב ותפתחו את הראש ותחשבו בצורה ביקורתית על מה שאתם קוראים. זה כל מה שאני מבקש מכםםםםם.


אז איך לעבור מבחן IELTS? אם תקראו, תשמעו ותדברו כמה שיותר אנגלית, תתחילו ללמוד מספיק זמן מראש עם תכנית עבודה יעילה, תתרגלו מחומרים טובים ולא תאמינו לכל מה שכתוב באינטרנט (חוץ מאשר באתר שלי כמובן) - תעברו את המבחן בלי בעיה. ושיהיה בהצלחה!

רוצים להצליח ב IELTS (או ב TOEFL)? הצטרפו לקורס IELTS (או TOEFL) האינטרנטי שלי, המתקיים (כמעט) כל חודש וכולל את כל מה שצריך לדעת כדי לעבור בהצלחה את המבחן. רוצים עוד פרטים ו/או להרשם לקורס הקרוב? שלחו לי הודעה כאן למטה או ווטסאפ עכשיו!


0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


!וולקאם

bottom of page